PLAN REALIZACJI II CZĘSCI ZADANIA

Druga część zadania to realizacja projektów inicjatywnych, które są wynikiem pracy w I części zadania,
na rzecz naszej lokalnej społeczności, w terminie od 16.09.2013 r. do 30.11.2013 r., wspólnie
z pomysłodawcami - grupami inicjatywnymi. Do realizacji wybrano następujące projekty:

1. „Integracja z kulturą i tradycją” - złożony przez „Nowoczesne Gospodynie” aktywną grupę kobiet z sołectwa Karsy oraz przedstawicielstwa szkoły, poszukującą sposobów i środków na aktywne formy spędzania czasu wolnego i integrację  mieszkańców sołectwa. Projekt z propozycjami dla rodzin: kurs tańca dla dzieci, aerobik i zajęcia kulinarne dla kobiet ( uczenie się od siebie nawzajem również), rozgrywki sportowe - dla młodzieży, wycieczka integracyjna dla rodzin, andrzejkowa impreza integracyjna dla rodzin oraz szkolenie dotyczące zrzeszania się grup dla dorosłych mieszkańców ( wolontariat) – zajęcia odbywać się będą w Świetlicy Wiejskiej -  Karsy.

2. „Malarskie inspiracje” - sportowe aspiracje”.- złożony przez grupę inicjatywną „Wizjonerki”. Grupa ta, to przedstawicielki instytucji: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Gminy, sołectw – Cadów, Łowicz, Kobiele Wielkie. Projekt skierowany jest dla dzieci i młodzieży - to zajęcia sportowe (m.in. wyjazdy na basen ), zajęcia plastyczne (plener malarski, malowanie na szkle i na tkaninie) oraz wycieczka do Parku  Dinozaurów. Zajęcia odbywać się będą w GOKiS. Prowadzenia zajęć plastycznych – wolontariat.

3. „I jesień życia może być piękna” - złożony przez Klub Seniora „Relaks”- Kobiele Wielkie. Klub Seniora działa od 3 lat, a członkowie Klubu reprezentują następujące sołectwa: Babczów, Brzezinki, Cadów, Cieszątki, Karsy, Kobiele Małe, Kobiele Wielkie, Orzechów, Orzechówek, Zrąbiec. Projekt skierowany dla seniorów, który obejmuje spotkania i pogadanki na temat zdrowego trybu życia (dietetyk, rehabilitant, pielęgniarka środowiskowa, psycholog), zajęcia kulinarne z dekoratorem (również uczenie się od siebie nawzajem), rodzinne spotkanie przy jesiennym ognisku, zajęcia dla chóru, zakup strojów dla chóru, wycieczka poznawczo – turystyczna do Ojcowa. Zajęcia odbywać się będą w GOKiS.

Mieszkańcy tworzący grupy inicjatywne zadeklarowali pomoc w powiadamianiu, zapraszaniu i rekrutacji pozostałych mieszkańców do udziału w projektach realizowanych pod jedną wspólną nazwą:

„Razem dla pokoleń”.