Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Gminny Ośrodek Kultury w Kobielach Wielkich jest samorządową gminną instytucją kultury, której podstawowym celem statutowym jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspakajającej potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechnianie kultury ( §2 Statutu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich). GOKiS prowadzi działalność od 2005 r. i mieści się w budynku po starym młynie z 1924 r., (wcześniej placówka istniała jako Wiejski Dom Kultury ). Placówka administruje 11 Świetlicami Wiejskimi usytuowanymi na terenie gminy i Gminnym Komleksem Boisk Sportowych ( od X 2013)

Chociaż jesteśmy małą instytucją to  staramy się stanąć na wysokości zadań, które na nas spoczywają, m.in. w tym roku realizujemy Program Narodowego Centrum Kultury Inicjatywy Lokalne 2013. Niniejsza strona została

Dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2013

W budynku GOKiS do dyspozycji mieszkańców jest dobrze wyposażona siłownia, Świetlica Środowiskowa i Izba Regionalna z eksponatami przypominającymi o naszej historii. Przy budynku GOKiS jest plac zabaw dla dzieci. GOKiS jest organizatorem wystaw, konkursów, warsztatów, zajęć stałych, wycieczek, lokalnych imprez plenerowych. Jest organizatorem imprez ponadgminnych: Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O Pióro Reymonta”, Ogólnopolskiego Turnieju Gmin Reymontowskich (impreza przechodnia - co 5 lat ) i „Urodzin u Reymonta”. Sala w GOKiS to miejsce spotkań okolicznościowych i zebrań mieszkańców.

Licznik odwiedzin: 15769