Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu Kultura się liczy udostępniło scenariusze i wydane przez NCK książki, na podstawie których  przeprowadzono warsztaty typograficzne. W dniu 27 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kobielach Wielkich w klasie III odbyły się warsztaty na podstawie książki „Kto to jest artysta?” Zofii Dubowskiej i Jana Bajtlika. W spotkaniu wzięło udział 26 uczniów.

Celem warsztatów było zapoznanie uczestników zajęć z książką „Kto to jest artysta”, zwrócenie uwagi na związek między dziełami sztuki a typografią oraz zainspirowanie uczniów do własnej twórczości. Uczniowie otrzymali wszystkie potrzebne materiały i pomoce. Spotkanie składało się z dwóch części: teoretycznej i warsztatowej.

W pierwszej części spotkania uczniowie na podstawie książki „Kto to jest artysta?” wymieniali czynności, które wykonuje artysta, charakteryzowali artystów.

W drugiej części spotkania uczniowie  w formie pisemnej odpowiadali na pytania: co robi artysta?, Jakie czynności wykonuje, Jakim jest człowiekiem? Następnie w grupach tworzyli własne kompozycje artystyczne.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

 

Licznik odwiedzin: 15703