Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

W poniedziałek 2.10.2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich odbyły się warsztaty literackie dla dzieci i dorosłych, realizowane w ramach projektu kulturalnego "Co myślę, gdy mówię Reymont?" przy współpracy Łódzkiego Domu Kultury.

Warsztaty literackie pt.:„Literatura jak krecia robota” poprowadził Przemysław Owczarek, polski poeta i antropolog kultury, doktor nauk humanistycznych, wykładowca, redaktor naczelny Kwartalnika Artystyczno-Literackiego "Arterie".

Na pierwszych zajęciach uczestnicy warsztatów, którymi były dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Orzechowie oraz dorośli związani amatorsko z tematyką literatury, zmierzyli się poezją. Wyzwaniem na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek tj. 9.10.2017r., będzie podróż w krainę baśni, bajek. Dzieci będą mogły stworzyć własną bajkę, natomiast dorośli analogicznie będą mogli napisać utwór dla swoich dzieci czy też wnucząt.

Swoje prace uczestnicy projektu kulturalnego "Co myślę, gdy mówię Reymont?" (warsztatów literackich i tkackich), przedstawią na wystawie prac powarsztatowych, która odbędzie się 13.10.2017r. w GOKiS. Najciekawsze prace zostaną także opublikowane na stronie internetowej GOKiS.

Gościem specjalnym wystawy będzie p. Ryszard Bonisławski - regionalista, przewodnik turystyczny po Łodzi i regionie łódzkim, samorządowiec, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, senator, autor wielu publikacji o miejscach związanych z życiem Wł. St. Reymonta.

Licznik odwiedzin: 15772