Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

W czwartek 27.07.2017r. rozpoczęliśmy realizację projektu kulturalnego "Co myślę, gdy mówię Reymont?", współfinansowanego przez Łódzki Dom Kultury. W tym dniu odbyły się pierwsze warsztaty tkackie, na których panie poznają techniki tkackie m.in. sumak, ryps, ryps wątkowy czy splot dywanowy, wykonując własnoręcznie wzornik splotów tkackich. Efekty pracy po czwartych już zajęciach można obejrzeć w galerii.

Aktualnie uczestniczki warsztatów pracują nad własnym obrazem wykonywanym na ramie dowolną kombinacją splotów tkackich poznanych na poprzednich zajęciach. Finałem warsztatów będzie wystawa prac uczestniczek, planowana na 13 października.

Swoje prace uczestnicy projektu kulturalnego "Co myślę, gdy mówię Reymont?" (warsztatów literackich i tkackich), przedstawią na wystawie prac powarsztatowych, która odbędzie się 13.10.2017r. w GOKiS. Najciekawsze prace zostaną także opublikowane na stronie internetowej GOKiS.

Gościem specjalnym wystawy będzie p. Ryszard Bonisławski - regionalista, przewodnik turystyczny po Łodzi i regionie łódzkim, samorządowiec, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, senator, autor wielu publikacji o miejscach związanych z życiem Wł. St. Reymonta.

Szczegóły już wkrótce!

Licznik odwiedzin: 15773