Łódzki Dom Kultury w 2017 r. po raz piąty ogłosił nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Tym razem konkurs był związany z obchodami Roku Reymontowskiego w województwie łódzkim, bowiem w tym roku przypada 150. rocznica urodzin Władysława Stanisława Reymonta, którego życie i twórczość były silnie związane z naszym regionem. Celem realizacji zadań jest uczczenie 150. rocznicy urodzin Władysława Stanisława Reymonta oraz jego obecności w województwie łódzkim, wzbogacenie wiedzy na temat życia i twórczości pisarza, podniesienie poziomu uczestnictwa w kulturze, a także integracja regionu, budowa oraz wzmacnianie tożsamości regionalnej i więzi międzypokoleniowej. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kobielach Wielkich również startował w konkursie i otrzymał dofinansowanie projektu kulturalnego pod nazwą "Co myślę, gdy mówię Reymont ?". W ramach powyższego projektu przewidujemy realizację m.in. warsztatów tkackich i literackich. Zainteresowanych tymi działaniami mieszkańców prosimy o kontakt. Szczegóły projektu i planowanych działań już wkrótce!!!